Wejście do salonu w stylu rustykalnego minimalizmu

Salon to jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w naszym domu, zatem powinniśmy zadbać o każdy szczegół jego wystroju, w tym drzwi. Dobór odpowiednich skrzydeł otworowych może przyprawić o ból głowy, zwłaszcza jak chcemy dopasować je do wnętrza w stylu rustykalnego minimalizmu. Jak urządzić jasne, utrzymane w stylu łączącym nowoczesny minimalizm i inspirowany idylliczną wsią tradycjonalizm?

Kamień i drewno

Ważnym elementem wystroju wnętrza w stylu rustykalnego minimalizmu jest obecność elementów nawiązujących do natury, w tym kamienne lub drewniane. Warto dobrać też drzwi imitujące jeden z tych materiałów. Przykładowo, w pomieszczeniu, gdzie mamy dębowe wykończenia doskonale będą wyglądały w tym samym kolorze drzwi wewnętrzne Porta HARMONY lub NOVA o klasycznym designie. Tego rodzaju skrzydła doskonale sprawdzą się także, gdy będą zainstalowane na wyłożonej kamieniem ścianie. Natomiast na ścianie wyłożonej drewnem znakomicie będą się prezentowały odrzwia w okleinie imitującej beton lub kamień.

Porta
drzwi Porta Warszawa

Skrzydła przesuwane i łamane

Jeżeli mamy duży salon zamiast klasycznie otwieranych skrzydeł możemy wybrać modele przesuwne. Sprawdzą się one zwłaszcza w przejściach między salonem i innymi pomieszczeniami, takimi jak jadalnia czy kuchnia, gdzie tradycyjne odrzwia utrudniałyby przemieszczanie się. Porta daje nam do wyboru różne modele tego typu drzwi: przesuwne, ukryte w ścianie lub przesuwne na zewnątrz. Jeżeli jednak nie mamy zbyt wiele przestrzeni warto zastanowić się nad skrzydłami łamanymi. Dzięki nim zaoszczędzimy też dużo miejsca, gdyż po złożeniu zajmują one niewielką powierzchnię ściany.

Więcej naturalnego światła

Aby zapewnić więcej dziennego oświetlenia w naszym salonie warto zainstalować odrzwia przeszklone. Idealnym wyborem będą modele o wąskich, podłużnych otworach okiennych, umieszczonych między imitującymi drewno panelami. Zapewnią one naszemu salonowi więcej światła, które będzie wpadało przez szyby z innych pomieszczeń. Pośród modeli firmy Porta możemy wybierać między różnymi konfiguracjami przeszkleń. Drzwi wewnętrzne tego rodzaju idealnie wpisują się w styl rustykalnego minimalizmu, gdyż łączą w sobie wygląd tradycyjnych skrzydeł wejściowych z nowoczesną formą przeszklenia.